Drugi język obcy

Uczymy języka hiszpańskiego, niemieckiego
Obowiązkowe lekcje drugiego języka obcego od 4 klasy
Trzy godziny lekcyjne w tygodniu

język hiszpański

Język niemiecki

Nauka drugiego języka

W naszej szkole uczymy się też drugiego języka obcego już od IV klasy. Dlaczego? Świat dzięki postępowi staje się coraz mniejszy, dlatego możemy uczyć się, mieszkać i pracować, gdzie tylko zapragniemy. Znając języki obce czujemy się pewniej w czasie podróży, zdobywamy nowe znajomości, poznajemy nowe kultury, czytamy książki i oglądamy filmy w oryginale.

„Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.” – Flora Lewis

Charakterystyka języków obcych

• Język niemiecki

Język niemiecki należy do grupy języków germańskich, jest to język ojczysty dla 130 milionów ludzi.

Jego znajomość daje możliwość obcowania z literaturą i poznania nieśmiertelnych dzieł Goethego, Kafki, Remarque’a. Język niemiecki słynie także z licznych dialektów oraz wyrazów liczących po 60 liter, co niektórych może przyprawić o zawrót głowy. Znajomość tego języka jest coraz bardziej cenna z uwagi na eksport oraz import towarów z/do Polski. Język ten cieszy się dużym prestiżem i używany jest jako główny język w wielu międzynarodowych korporacjach.

• Język hiszpański

Językiem hiszpańskim posługuje się ponad 400 milionów ludzi w 20 krajach. Mówi się, że język hiszpański jest jednym z łatwiejszych języków do nauki. Charakteryzuje się on pięknym brzmieniem, a jego znajomość pozwala na bliższe poznanie dzieł Cervantesa, czy też Gabriela Marquez’a. Język hiszpański jest oficjalnym językiem ONZ, UE, Organizacji Państw Amerykańskich oraz Unii Narodów Południowoamerykańskich. Ze względu na ogromną popularność oraz liczbę ludzi na świecie, którzy posługują się nim, jego znajomość daje możliwość podbijania prawie całego świata!