Agnieszka Grochola

Jestem  pedagogiem z zamiłowania i zawodu, polonistką, nauczycielem mianowanym z 20 letnim stażem pracy w szkołach: polskiej, polonijnej oraz irlandzkiej. Przez 13 lat mieszkałam w Irlandii, gdzie założyłam i przez 10 lat prowadziłam jedną z największych szkół polonijnych. Szkoła pod moim kierownictwem (jako jedyna spośród innych placówek polonijnych na Zielonej Wyspie) zdobyła nagrodę innowacyjności w nauczaniu języka European Language Label Award. Uczyłam języka polskiego w irlandzkiej szkole średniej, byłam także egzaminatorem maturalnym w tamtejszym systemie. Pełniłam również funkcję doradcy metodycznego dla nauczycieli polonijnych w Irlandii, prowadziłam Lokalny Ośrodek Metodyczny w Dublinie. Wraz z innymi zapaleńcami edukacyjnymi założyłam Polską Macierz Szkolną- największą organizację parasolową dla szkół polonijnych w Irlandii. Pełniłam funkcję wiceprezesa, a następnie prezesa tej organizacji. Byłam członkiem Rady Oświaty Polonijnej przy Ministrze Edukacji Narodowej, jedną z założycielek Kongresu Oświaty Polonijnej. W latach 2009-2019 wzięłam udział w 17 konferencjach na terenie różnych państw, podczas których wygłosiłam prelekcje na temat różnych aspektów związanych z dwujęzycznością i oświatą polonijną.Dwukrotnie pracowałam jako ekspert w projekcie pisania podręczników - jeden prowadzony był przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, drugi przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Ponadto byłam dyrektorem prywatnych, dwujęzycznych szkół w Warszawie: szkoły podstawowej i liceum. W zakresie zarządzania oświatą posiadam zarówno odpowiednie wykształcenie jak i wieloletnie doświadczenie.

Dla mnie edukacja to relacja- chcę, by Szkoła była miejscem, do którego wszyscy będziemy przychodzić z przyjemnością: Uczniowie, Rodzice i my- Nauczyciele. Równie ważne jak osiąganie dobrych wyników w nauce jest dla mnie to, aby Dzieci były w szkole szczęśliwe, zrozumiane, szanowane. Aby lubiły swoją Szkołę, swoją klasę, kolegów i Nauczycieli.Dlatego codziennie rano witam Was z uśmiechem w szkole.