mPotęga - 2022

2022

Nasz projekt otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego programu „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

IX edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, wyższych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. W konkursie wzięło udział 478 wniosków w obu kategoriach. Dofinansowanie otrzymało 114 projektów.

Uczniowie klas 4-7 w ramach projektu, wzięli udział w warsztatach, stworzyli swoje autorskie gry planszowe. Gry zostały stworzone i wykonane przez uczniów klas 4-7. Pracowali pod czujnym okiem p. Moniki i p. Artura. P. Karolina zapoznała uczniów z aplikacją Halo AR, dzięki której w grach pojawi się wirtualna rzeczywistość. Materiały do wykonania gier zostały zakupione z dofinansowania jakie przyznano w ramach programu mPotęga.

Finał projektu "Matematyczne Igrzyska, czyli turniej gier matematycznych" odbył się 10 grudnia podczas warsztatów świątecznych. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje gry, nad którymi pracowali ponad 2 miesiące. Była to także okazja do rodzinnej rywalizacji w świątecznej atmosferze.