E-biblio

W naszej szkolnej bibliotece zmiany 🙂
Zakończyły się prace nad bibliotecznym systemem e- biblio, co w praktyce oznacza, że od dziś każdy z uczniów i pracowników szkoły będzie mieć dostęp do biblioteki nie tylko w szkole, ale i z dowolnego miejsca poza nią.
E- biblio to biblioteka zintegrowana z dziennikiem elektronicznym Librus - by móc z niej korzystać wystarczą 3 kroki- zalogowanie się na swoje konto w Librusie , wejście w zakładkę „Moduły”, a następnie w e-biblio (biblioteka).
To rozwiązanie dające nam możliwość mobilnego dostępu do biblioteki, w tym przeglądania księgozbioru, rezerwacji książek, przedłużania terminu zwrotu czy otrzymywania automatycznie wygenerowanych wiadomości o zbliżającym się terminie zwrotu.
Do wypożyczenia i zwrotu książki wystarczą utworzone dla każdego czytelnika spersonalizowane karty z kodem kreskowym, które dostępne będą tak jak do tej pory w bibliotece.
Oczywiście każdy z czytelników ma nadal możliwość przeglądania książek na miejscu i spędzania czasu z książką w bibliotece, do czego jak zwykle serdecznie zachęcam 🙂

Hanna Molecka