CZYM JEST DLA NAS DWUJĘZYCZNOŚĆ?

W naszej szkole język angielski:

to nie kolejny przedmiot w planie lekcji
to narzędzie do komunikacji ze światem
to narzędzie do przekazywania i zdobywania wiedzy ze wszystkich dostępnych źródeł
KOMUNIKACJA W JĘZYKU ANGIELSKIM
DWUJĘZYCZNOŚĆ W KLASACH 0-3
DWUJĘZYCZNOŚĆ W KLASACH 4-8
METODY NAUCZANIA
LEKCJE OTWARTE
KREATYWNOŚĆ I PASJE JĘZYKOWE
Egzaminy i konkursy
NASI UCZNIOWIE

Szkoła dwujęzyczna

Dwujęzyczna Prywatna Szkoła Podstawowa nr 63 im. Wisławy Szymborskiej w Warszawie to placówka stworzona przez pasjonatów edukacji i języka angielskiego. Komunikacja łączy ludzi, dlatego dużą wagę przywiązujemy do nauki języków obcych. Szkoła dwujęzyczna dzięki kilkunastu godzinom zajęć prowadzonych w języku angielskim pozwala na oswojenie się z międzynarodową społecznością, różnymi akcentami i aspektami kultury, z którymi uczniowie mają kontakt każdego dnia, zarówno na lekcjach, jak i na przerwach, zarówno w salach lekcyjnych jak i poza nimi. Dzięki temu łatwiej i szybciej przełamują bariery i uczą się będąc każdego dnia w różnych sytuacjach wymagających od nich komunikacji w języku angielskim.

Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych?

Szkoła anglojęzyczna budzi w dzieciach świadomość kulturową i społeczną. Od najmłodszych lat wykorzystujemy ciekawość dzieci i oswajamy je z językiem angielskim, z wielokulturowością. Uczniowie na co dzień osłuchują się z nim, uczestniczą w wielu zajęciach prowadzonych w języku angielskim i dzięki temu proces przyswajania języka odbywa się w bardziej naturalny sposób, wręcz niepostrzeżenie. Dzieci nie boją się popełniania błędów, dlatego też chętnie posługują się nowo zdobytymi umiejętnościami. Szkoła dwujęzyczna poszerza horyzonty, daje możliwość przełamania barier, uczy tolerancji i otwartości na różnorodność kulturową.