PLANOWANE PROJEKTY CZYTELNICZE

Współpraca z wydawnictwem Usborne

Nasz szkoła współpracuje z przedstawicielką wydawnictwa Usborne znanego z przepięknie wydawanych książek w języku angielskim. Każdego roku organizujemy kiermasz książek oraz warsztaty czytelnicze dla naszych uczniów klas 0-3. Warsztaty prowadzone metodą storytellingu są kolejną okazją, aby cieszyć się językiem angielskim podczas dnia spędzanego w szkole.

  1. „Czytanki w plenerze”

W kwietniu, gdy tylko pogoda pozwoli, nasi poloniści oraz inni nauczyciele zaproszą dzieci i młodzież na plenerowe czytanie książek nad Wisłą. Wśród rozkwitającej przyrody zagłębimy się w perypetie ulubionych bohaterów. Marzy nam się głośne czytanie w atmosferze relaksu, które pomoże rozbudzić w naszych uczniach jeszcze większą miłość do literatury, a być może poskutkuje założeniem regularnego Koła Czytelniczego – gdzie po wspólnej lekturze, będziemy omawiać przeczytane książki, sięgając do ich drugiego dna czy dyskutując o tym „co autor miał na myśli” :).

Liczymy na to, że lekcja łącząca przyjemne z pożytecznym, pozwoli starszym uczniom złapać trochę oddechu od codziennej bieganiny, a dla młodszych dzieci będzie ciekawym, mającym znamiona przygody przeżyciem. Fotorelację z wydarzenia znajdziecie na naszym fb.

  1. Świętowanie „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich”

14 kwietnia, tuż przed datą, gdy obchodzimy ten ważny dzień, zaprosimy wszystkich uczniów naszej szkoły do tego, aby przebrali się za swoich ulubionych bohaterów książkowych. Tego dnia przenieśmy się w świat naszych ulubionych lektur.

Oczami wyobraźni widzimy korytarze pełne Harrych Potterów, księżniczek czy też przyjaciół np. Rudego, Alka i Zośki z „Kamieni
i szaniec”. Ciekawe kto rozpozna bohaterów z baśni Andersena albo córki pana Borejko z „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

Mamy nadzieję, że taka forma obchodów Dnia Książki spodoba się naszym młodszym i starszym dzieciakom i zagości na stałe w szkolnym kalendarzu!

  1. „Pamiętajmy o patronce”

W związku z setną rocznicą urodzin Noblistki rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polski „Rokiem Szymborskiej”.

W maju nasi uczniowie uczczą pamięć o tej wybitnej, pełnej wspaniałego poczucia humoru poetce, Konkursem Recytatorskim, na którym zaprezentują Jej wiersze. Organizatorami konkursu są panie polonistki i pani Aleksandra Pancerow, która na co dzień opiekuje się szkolną bibioteką. Już dziś zachęcamy młodzież do zapoznaniem się z poezją Pani Wisławy i wyborem ulubionego wiersza. Na najlepszych interpretatorów czekają nagrody!

 

USBORNE 1

USBORNE 2