Mistrzowie Kodowania

Image

Mistrzowie Kodowania, to ogólnopolski program, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Jesteśmy w programie od I edycji! Obecnie za nami III edycja programu.

W ramach programu - nasi uczniowie uczą się programować w języku Scratch, który został opracowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch, to wizualnie przyjazne środowisko, dzięki któremu przygodę z kodowaniem mogą rozpocząć nawet 6-latki.

Po II edycji nasi uczniowie: Bartosz Zawistowski, Adam Cal, Michał Rusak, Jakub Baracz uczestniczyli w Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania na Stadionie Narodowym. Zaprezentowali tam swoje autorskie projekty. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii oraz na stronie Mistrzów Kodowania http://mistrzowiekodowania.pl/

 Uczniowie klas szóstych skonstruowali i zaprogramowali robota korzystając z nakładki Prophio, zainstalowanej na program Scratch.

W III edycji nasi uczniowie Bartosz Zawistowski i Adam Cal w ramach Codeweek - Europejskiego Tygodnia Kodowania poprowadzili zajęcia dla naszych uczniów (Scratch, Python).

Projekt realizowany jest podczas zajęć informatycznych oraz na kołach zainteresowań.

Przydatne strony:

Informacje o pilotażu programu  http://mistrzowiekodowania.pl/po-festiwalu/
Strona z zasobami Mistrzów Kodowania http://wiki.mistrzowiekodowania.pl

Partnerzy

Image

Wybierz dobrą szkołę dla swojego dziecka. Dołącz do nas.