ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

"Zdrowo jem, więcej wiem"  to projekt realizowany w klasie 2a, który prowadzi Pani Wiola Dębała-Latus. Jest to projekt edukacyjny dotyczący zdrowego odżywania się, który realizujemy we współpracy z Fundacją BOŚ.
Etap wiosenny poświęcony jest owocom i warzywom oraz piciu wody. Składa się z 6 zadań:

•  Lekcja: Smacznie – zdrowo – kolorowo
  • Konkurs: Teatrzyk warzyw i owoców
  • Lekcja: Woda na zdrowie!
  •  Konkurs: Zaprojektuj Wodolubka
  •  Forum: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?
  •  Dzielimy się wiedzą: Owoce, warzywa i woda

Lekcja: Smacznie – zdrowo – kolorowo

W ramach projektu "Zdrowo jem - więcej wiem" Fundacji BOŚ uczniowie klas 0-3 zrealizowali niesamowicie ciekawą, kolorową, smaczną, a przede wszystkim ZDROWĄ lekcję pt. "Smacznie-zdrowo-kolorowo", podczas której dzieci rozpoznawały owoce i warzywa różnymi zmysłami. Zapoznali się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie. Przeprowadzone zajęcia ze smakiem zachęciły dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców.

Materiały do pobrania: