Gorący temat

22 marca, w naszej szkole, odbyły się zajęcia edukacyjne na temat przyczyn i skutków ocieplania klimatu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 6 a i 6 b.  Lekcję przeprowadził  pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej, pan Maciej Cygler.

Uczniowie mogli się dowiedzieć na czym polega efekt cieplarniany, w jaki sposób człowiek doprowadza do nadmiernej koncentracji gazów cieplarnianych w atmosferze, a także o ile, na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, wzrosła temperatura powierzchni Ziemi.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach podając przykłady nawyków, które moglibyśmy zmienić, aby pomóc w powstrzymaniu niekorzystnych zmian klimatu. Uczniowie mogli sprawdzić zdobytą w trakcie zajęć wiedzę  rozwiązując quiz, w którym nagrodą były drobne upominki.