Zajęcia dodatkowe płatne

ROBOTYKA

Na zajęciach dzieci budują modele, które następnie są w stanie samodzielnie wprawić w ruch. Wykorzystują do tego specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Warsztaty prowadzone są w formie projektów tematycznych, składających się z kilku zajęć. Projekty tematyczne dotykają takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, świat owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.

Co kilka zajęć rozwiązujemy z dziećmi zadania/zagadki w formie specjalnych arkuszy STEM, będących miękką formą sprawdzenia ich wiedzy.

MODELARSTWO

Modelarstwo samochodowe
Korzystamy z produktów renomowanych firm takich jak Traxxas, Losi, HPI Racing i in. Modele osiągają prędkość ponad 30 km/h, co przy wyćwiczonym sterowaniu daje ogromną frajdę z jazdy. Nasze modele są profesjonalnymi pojazdami modelarskimi, które dzieci składają od podstaw, co wyróżnia je od zdalnie sterowanych zabawek znanych z supermarketów.

Technika samochodowa
Podczas części teoretycznej zajęć uczestnicy poznają podstawy konstrukcji oraz zasad działania poszczególnych podzespołów prawdziwych pojazdów samochodowych oraz ich analogi w modelu samochodu (podwozie, zawieszenie, układ napędowy, układ kierowniczy, nadwozie). Podczas składania swojego modelu uczestnicy poznają w praktyce omówione podzespoły pojazdu.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Modelarstwo i technologia to nie wszystko! Dzieci poznają również zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym zgodnie z programem Polskiego Związku Motorowego, a po naszym kursie będą gotowe do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych. Oprócz tego uczestnicy poznają znaki oraz reguły panujące w ruchu drogowym, co jest świetnym przygotowaniem do przyszłych kursów na prawo jazdy.